העבודה שלי עם חברת האופנה כותון

בשנה האחרונה אני עובדת עם חברת האופנה "כותון". למעשה הם החזירו אותי ליצור ולנהל תוכן לעסקים אחרי הפסקה ארוכה. רציתי לשתף אתכן קצת בדרך ובעבודה המשותפת שלנו בפוסט הזה, מקווה שתמצאו פה ערך גם עבורכן.

 

עד הקורונה יצרתי וניהלתי תוכן לעסקים, בעיקר לעסקים מתחום המזון והאירוח. ואז התחילו הסגרים וגם בתי הקפה והמסעדות נסגרו לתקופות ארוכות ובעיקר ניסו להבין מי נגד מי ואיך הם מחזיקים מעמד, מיותר לציין שהתקציב ליצירת וניהול תוכן שיווקי היו אחד הדברים הראשונים שהוקפאו.

אחרי שלושה חודשים' כמעט בלי עבודה' עשיתי שינוי בפוקוס של העבודה שלי והתרכזתי בליווי עסקים קטנים, סדנאות זום ופיתוח מועדון הסושיאל קלאב.

למי שפנה אלי לנהל את הסושיאל עבורו אמרתי לא תודה, חששתי להיות שוב תלויה ואהבתי מאד את העבודה עם בעלות העסקים קטנים.

אבל כשגלית ברוידא, בעלת "כותון" התקשרה אלי להתעניין מה אני עושה ואיך זה יכול להשתלב עם הצרכים של "כותון", ותודה לרון ברוידא המשגעת על החיבור.

יצא ככה שבסיום השיחה החלטנו שנעבוד יחד בתכנית הליווי שלי לעסקים.

צילום עבור חברת האופנה כותון

האמת שקצת חששתי, זאת היתה הפעם הראשונה שליוויתי חברה כל כך וותיקה, גדולה ומצליחה, אבל כל החששות התפוגגו מהר מאד בזכות הנשים המקצועיות והנעימות של כותון.

גלית, יחד עם ארז בן זוגה, הם הבעלים של חברת האופנה "כותון" שמונה היום 16 סניפים ברחבי הארץ.

בפגישה השנייה הכרתי גם את שירית – מנהלת השיווק של "כותון" ב 10 השנים האחרונות ומאז, כל שבועיים נפגשנו שלושתנו לפגישות עבודה שבהן הגדרנו אסטרטגיה לשיווק, יצרנו גאנט תוכן מסודר והן כתבו את התכנים ושיתפו אותם.

לאחר מספר חודשים, יצירת התוכן וניהולו הפכו להיות יותר ויותר מכבידים עבורן, תכלס, יש להן לא מעט עבודה נוספת לעשות, וכך הוחלט שנשנה את המשוואה. לצד החשיבה ופיתוח אסטרטגיית תוכן משותפת, אקח על עצמי את יצירת התוכן כולו  – צילום, כתיבה, עריכה ואת ניהולו השוטף בסושיאל ואפנה אותן לשאר המשימות.

בקיצור, בלי להרגיש חזרתי לעמדת הכותבת והמנהלת של הסושיאל עם הבדל משמעותי אחד, הפעם לקחתי את מקום יוצרת התוכן הרבה יותר רחב

צילום עבור חברת האופנה כותון
צילום תוכן לחברת האופנה כותון

אז מה בעצם אנחנו עושות יחד?

פגישות שבהן אנחנו חושבות יחד, מתעדכנות על מה קורה בחברה עם דגשים לגבי החודש הקרוב כמו מבצעים, שינויים, קולקציות חדשות ועוד, מעלות רעיונות לנושאים ליצירת תוכן ובוחנות אותם.

ימי צילום– משותפים ועצמאיים. כמו שכתבתי פה קודם, מלבד צילום הקולקציה שנעשית ע"י צלם אופנה מקצועי, אני מצלמת את כל התמונות לסושיאל – סטורי ופוסטים וגם את הסרטונים. אני עושה את זה בימי צילום חודשיים – יוצרת ואוספת חומרים ליצירת תוכן קדימה.

קשר שוטף בקבוצת וואטצאפ ייעודית

רק אומרת שהשם "הרשת החברתית" כבר תפוס.

 

מה אני עושה?

לומדת להכיר ומבינה את הוויס אנד טון של המותג והאנשים שמרכיבים אותו. את הלמה, האג'נדות, מה היה עד עכשיו ומה החזון קדימה. כדי שאוכל להבין לעומק וליצור תוכן מחובר ומדויק לאופי המותג וכדי ליצור אסטרטגיית תוכן עבורו.

מנהלת פגישות חודשיות לסיעור מוחות, רעיונות, מחשבות, ומיקוד המטרות לטווח הקצר וקצת הלאה.

מכינה גאנט תוכן לחודש הקרוב

כותבת את כל התכנים לסושיאל, (בכותון לעיתים גלית הבעלים כותבת משהו אישי יותר וזה נפלא)

מצלמת חומרים לתוכן – סטילז, סרטונים, ראיונות

עורכת ריל

מתזמנת

יוצרת אינטראקציה שוטפת עם העוקבות דרך לייק, תגובות והודעות

ובמקרה של כותון – מתאהבת במותג ובאנשים שיוצרים אותו כבר יותר מ 30 שנה.

ובואו תתעכבו אתי רגע על המשפט האחרון, רק מהסיבה הפשוטה שזה לא מובן מאליו.

 

באופן שוטף אני עובדת עם גלית, מעצבת והבעלים של כותון, עם יול, מעצבת צעירה ובעלת תחושה ונקודת מבט ייחודית לגבי אפנה ותוכן ועם שירית מנהלת השיווק של כותון.

המרחב איתן מאפשר עבודת צוות בדרך להגשמת המטרות המשותפות. תחושה של הדדיות, רצון טוב, מקצועיות ויצירתיות, הקשבה ופתיחות.

נכון שזה לא מובן מאליו?

וכששואלים אותי היום עם איזה חברה ארצה לעבוד, התשובה שלי היא כמו כותון: דברים יפים, אנשים טובים שכיף ומשמעותי לעבוד איתם, שילוב של יצירתיות מקצועיות ואנושיות.

 

 

צילום עבור חברת האופנה כותון
צילום תוכן מיום צילום לחברת האופנה כותון
צילום תוכן לחברת האופנה כותון

אחרי שנה של עבודה משותפת אני יודעת לומר בצורה הרבה יותר ברורה, למה כדאי לעסקים שלא מחזיקים מחלקת סושיאל אין האוס, לעבוד יחד עם יוצרי ומנהלי תוכן ביצירת התוכן לעסק ובניהול שוטף של הפלטפורמות בסושיאל.

 

זה הכי אישי שיש – המעורבות שלי ותחושת המותג כמשותף נוכחת. לכן אני בוחרת עסקים ואנשים שנעים לשתף איתם פעולה בצורה הדדית ומלווים את העבודה בשאלות "מה כן?" "מה עוד?"

 

אתם מאד מעורבים ושומרים על קשר עם מה שקורה בסושיאל בלי הצורך לעבוד בזה שעות כל יום וכל חודש מחדש.

 

אתם מקבלים כתיבה צילום עריכה וניהול במקום ואריזה אחת, זה יוצר שפה קוהרנטית , מעורבות גבוהה שלכם, גמישות, יכולת תנועה ושינויים קלים ומהירים יותר.

זווית שונה – יש ערך מוסף ביכולת של אדם אחר, במקרה הזה אני, לחוות ולהתבונן בעסק מבחוץ ולראות עוד רבדים וכיוונים בהם המותג יכול "לדבר" ואז ליצור חיבורים וזוויות חדשות שמבפנים קשה יותר לראות אותן.

 

את הפוסט הזה מלוות כמובן תמונות שצילמתי עבור תוכן ל"כותון"

ואני מצרפת פה גם קישור לאינסטגרם של כותון ומזמינה אתכם לעקוב אחרי התכנים גם שם.

 

באהבה ובבקשה לימים טובים מאלה, ולבשורות על החזרת כל החטופים והחטופות שלנו הביתה.

תמר.

צילום עבור חברת האופנה כותון
צילום ביום צילום עבור חברת האופנה כותון
צילום עבור חברת האופנה כותון